A Torula Művésztér közösségfejlesztő projektje
Projektünkkel a találkozások, továbbá a párbeszéd, a közös gondolkodás és cselekvés lehetőségét kívánjuk megteremteni. Találkozokat és párbeszédet egymással és a művészettel, együttgondolkodást és -cselekvést a győri polgárokkal. A projekt keretében rendezvények, workshopok és közösségi akciók valósulnak meg. Az alábbiakban a már megvalósult eseményekről számolunk be.
"+/- 1,5 m" című kiállításunk finisszázsa - Megvalósult 2021. július 2-án
A "+/- 1,5 m" című kiállításunk egy hosszabb rendezvénysorozatunkhoz kapcsolódott, amelynek keretében a COVID-19 pandémia és az annak okán elrendelt karanténhelyzetekről emlékeztünk meg, illetve adtunk lehetőséget a győrieknek az erről való megemlékezésre. A finisszázs fő attrakciója a 19 órakor kezdődő pop-up koncert volt, Szakács Krisztián (basszusgitár), Marek Róbert (gitár, zongora), Balogh Norbi (dob) és Molnár Csenge (cselló) részvételével. A zenekar Kreszner B. Zsófia "A Vád" című filmjének zenéjét játszotta. Zeneszerző: Marton Szabolcs. A finisszázs családias légkörben valósult meg, a megvalósításban a Torula önkéntesei is részt vettek.



További információk az esemény Facebook-meghívójában.
"Púder vol. 4. - Are you sure want to reset" kiállítás megnyitója - Megvalósult 2021. július 17-én
A „Púder Vol.4. - Are you sure you want to reset?” kiállítás alkotói Bagi Attila, Dér Adrienn, Kárándi Mónika és Rózsa Luca Sára voltak. Mindegyikük fiatal képzőművész és – bár egyéni kiállításaik is vannak – többnyire közösen, a „Púder” név alatt állítanak ki. A kiállítás tematikája a múlt vagy jövő képzeletbeli korrigálása, a kilépés esélyeinek latolgatása köré épült. A kiállítás ideje alatt egy meghatározhatatlan tér-idő dimenzióba csöppenhettek a látogatók. Mintha csak egy utópiában, vagy épp ellenkezőleg, egy disztópiában találták volna magunkat, amint beléptek a Torula ajtaján. Az esemény nem csak a Torula Művésztér életében volt meghatározó, hanem – bizton állíthatjuk – Győr esetében is. Hiszen napjainak kortárs művészetének egyik feltörekvő csapata mutatkozott be városunkban.



További információk az esemény Facebook-meghívójában.
"Győrinek lenni..." vizuális workshop - Megvalósult 2021. szeptember 30-án
A „Győrinek lenni…” akciósorozat a város és közössége, azaz Győr és a győriek kapcsolatát vizsgálta. Mennyiben határozza meg Győr és annak történelme, hagyományai, épített és természeti környezete az itt lakókat és mennyiben formálják a győriek a város jelenét, jövőjét? Mekkora és milyen jellegű ez a (kölcsön)hatás? A kérdésekre egy helyspecifikus performance és installáció megalkotásának folyamatában kerestük a válaszokat, ezek kerültek bemutatásra az akciósorozat végén. Az ezt megelőző alkalmakon pedig a perfomance és az installáció megalkotásának részvétel alapú, a közösségi művészet eszközeit, módszereit alkalmazó folyamata valósult meg.
A vizuális workshop alkalmával, a résztvevők párbeszédének elősegítése érdekében meghívtuk Szerencsés Ritát, a Kortárs Építészeti Központ (KÉK) munkatársát, hogy tartson egy rövid bevezetőt az un. storytelling módszeréről. Azaz olyan projektekről, amelyek keretében egyes települések polgárai személyes történeteiken keresztül beszélnek településük közösségében betöltött szerepükről. A bevezetőt követően aktív alkotómunka folyt és elkészült három közös kollázs. E folyamatban a résztvevők aktív párbeszédet folytattak Győrről, annak társadalmáról, fejlesztési szükségletekről, lehetőségekről.



További információk az esemény Facebook-meghívójában.
"Győrinek lenni..." mozgásos workshop - Megvalósult 2021. október 4-én
A mozgásos workshop a jövőről szólt és ezen az alkalmon Szabó Krisztián, a győri startup közösség (StartITup) társalapítója, vezetője volt vendégünk. Krisztiánnal arról beszélgettünk, hogy mitől lehet városunk olyan hely, ahol érdemes megálmodni és megvalósítani egy-egy vállalkozási ötletet. A beszélgetés közben – többek között – a következő jellemzők, fogalmak merültek fel: izgalmas, inspiráló, kíváncsi, bizalommal teli, támogató, együttműködő, összefogó. A beszélgetést követően ezeket a fogalmakat jelenítettük meg közös mozgással, tánccal.



További információk az esemény Facebook-meghívójában.
Győrinek lenni..." performance bemutatója - Megvalósult 2021. október 8-án
A záróelőadásra elsődlegesen a megelőző workshop résztvevőit hívtuk, de érkeztek mások is: egyrészt korábbi résztvevőink hívták el barátaikat, másrészt magunk is hirdettük az akciót. A résztvevők számára meghatározó élmény volt a korábbi közös alkotások és beszélgetések során megfogalmazott gondolatokat egy performance formájában látni. A kiállítás pedig felidézte, összefoglalta az együtt töltött időt. Mindezek újabb kiindulási pontokat adtak beszélgetésekhez, a városunkról való közös gondolkodáshoz.


_1094x724t5_ic.jpg)
További információk az esemény Facebook-meghívójában.
A projekt az Európai Unió támogatásával valósul meg:
- Kedvezményezett: Concilium Arts Alapítvány (a Torula Művésztér fenntartója)
- Projektcím: A Torula Művésztér közösségfejlesztő projektje
- Támogatási összeg: 8.000.000 Ft
- Támogatási intenzitás: 100%
- Megvalósítási időszak: 2021. május 5. - 2022. november 31.
- Pályázati azonosító: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01658